يكشنبه 26 دي 1400 | Sunday 16 January 2022

دانشکده پزشکی سیرجان - اخبار و اطلاعیه ها

×

خطا

لطفا مطمئن شوید که پلاگین آمارگیر فعال باشد

دانشکده علوم پزشکی از بین فارغ التحصیلان مرد رشته های پرستاری و فوریتهای پزشکی نیرو بصورت شرکتی میپذیرد متقاضیان لطفا تا شنبه 25 دی ماه به دفتر کارآفرینی دانشکده علوم پزشکی مراجعه کنند.

قابل توجه پذیرفته شدگان آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته1400

 

جهت دانلود فایل کلیک نمایید

بسم الله الرحمن الرحیم

 

اطلاعیه: آزمون غیر حضوری

 

مدیریت خطرمورخ 29/09/1400

 

از ساعت 8صبح تا ساعت14:30

 

جهت دانلود فایل کلیک نمایید

بیست و سومین همایش کشوری آموزش علوم پزشکی همزمان با پانزدهمین جشنواره آموزشی شهید مطهری و چهارمین جشنواره دانشجویی ایده های نوآورانه آموزشی به صورت ترکیبی (حضوری و مجازی) در روزهای 28 الی 30 اردیبهشت ماه 1401 با همکاری دانشگاه علوم پزشکی ایران در مرکز بین المللی همایش های رازی برگزار خواهد شد.

محورهای همایش آموزش علوم پزشکی شامل فعالیت های نوآورانه (توسعه ای) و پژوهش های آموزشی در کلیه مقاطع و رشته های علوم پزشکی در 9 حیطه زیر می باشد:


🔹برنامه ریزی درسی
🔹یاددهی و یادگیری
🔹ارزیابی دانشجو
🔹ارزشیابی دوره و هیات علمی
🔹یادگیری الکترونیکی
🔹مدیریت و رهبری آموزشی
🔹مشاوره و حمایت دانشجویی
🔹توانمندسازی اعضای هیات علمی
🔹پژوهش در آموزش علوم پزشکی

 

محورهای شش گانه جشنواره دانشجویی ایده های نوآورانه آموزشی به شرح زیر می باشد:

🔹برنامه ریزی درسی
🔹یاددهی و یادگیری
🔹ارزشیابی آموزشی
🔹مشاوره و حمایت دانشجویی
🔹یادگیری الکترونیکی
🔹مدیریت و رهبری آموزش

 

 

مهلت ارسال خلاصه مقالات 1 دی ماه لغایت 1 بهمن ماه 1400 می باشد.  علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس ichpe.org/fa مراجعه نمایند.

 

ضمنا سامانه جشنواره شهید مطهری به نشانی motahari15.behdasht.gov.ir راه اندازی شده و آماده بارگذاری فرآیندهای برتر دانشگاهی از اول دی ماه به مدت دو هفته است.

 

راهنمای تدوین ایده های نوآورانه آموزشی

 

آیین نامه بخش دانشجویی پانزدهمین جشنواره شهید مطهری

اطلاعیه صدور دانشنامه دانش آموختگان


قابل توجه دانش آموختگان محترم جهت صدور دانشنامه به آدرس ذیل مراجعه فرمائید


سامانه دریافت مدارک دانش آموختگان


آدرس سایت:

 

https://eg.behdasht.gov.ir

بسته های آموزشی برنامه هر خانه یک پایگاه سلامت

جهت دانلود فایل کلیک نمایید

انتشار خبر اجرای موفق یک طرح تحقیقاتی درمانی بیماری کووید۱۹ در دانشکده علوم پزشکی سیرجان، در کنار بازتاب گسترده در رسانه های کشوری، حواشی نیز در فضای مجازی به همراه داشت. گفتگوی پایگاه خبری وبدای سیرجان با دکتر علی امجدی متخصص بیماری های عفونی و مسئول اجرای این طرح درمانی که در همین رابطه است، در ادامه می آید:

 

.:. پیرامون ابهام هایی که در مورد خانم دکتر محمدپور همکار شما در اجرای این طرح درمانی مطرح شده، بفرمایید؟

خانم دکتر معصومه محمدپور مدرک دکترای علوم تشریحی دارند و مجری دوم این طرح هستند و قرار هم نیست همه محققین مدرک پزشکی داشته باشند. ایشان به خاطر وسواس و اطمینان از دریافت دقیق و کامل داروها توسط بیماران، مجبور بودند در سه شیفت صبح و ظهر و شب در بیمارستان حاضر و از مصرف داروها توسط تک تک بیماران مطمئن شوند.

 

 .:. علت انتخاب سیرجان برای اجرای این طرح تحقیقاتی درمانی چه بود؟

بعد از اینکه مشترکا به اثر نوسکاپین در مهار کرونا ویروس ها رسیدیم به پیشنهاد بنده قرار شد تاثیرش در کنار ارتمیزینین و هسپریدین و رزوراترول که خود من تاثیر چشمگیرشان در بهبود مبتلایان به کرونا دیده بودم، را در یک مطالعه بالینی و آکادمیک هم ثابت کنیم.

 

.:. این طرح در چه مرحله است و در مورد میزان نمونه های مورد بررسی بفرمایید؟

طرح در مرحله آنالیز جزییات برای نوشتن مقاله علمی هست. حجم نمونه مورد نیاز این مطالعه دوبار توسط دو متخصص آمار از اصفهان و تهران محاسبه شده که هر دو تعداد ۵۰ بیمار در هر گروه مداخله و شاهد رو به دست اوردند. مساله ای میخواهم اینجا اشاره کنم این شائبه هست که چون خوشبختانه در بیمارانی که در طرح ما شرکت داشتند فوتی نبوده پس ما ادعای تاثیر صدردرصد این مکمل ها رو داریم که به هیچ عنوان اینطور نیست؛ اولا این طرح در مراحل بعد باید در جمعیت های بیشتر بارها مورد مطالعه مجدد قرار بگیرد. ثانیا اینکه نباید ادعا کرد کسی که این داروها را دریافت می کند، نیاز به هیچ داروی دیگری نخواهد داشت.

 

.:. در مورد کلیپ هایی که اخیرا در تخریب طرح و یکی از همکاران آن در فضای مجازی بازنشر شده توضیح دهید؟

تهیه و پخش اولیه این کلیپ ها مربوط به اواسط تابستان و با هدف تخریب و کارشکنی در اثبات عملی تاثیر مکمل هاست؛ همونطور که از نحوه ساختشان هم معلوم است به صورت حرفه ای و توسط افرادی حمایت، ساخته و پخش شده که منافعشان از اثبات تاثیر بالینی این مکمل ها به خطر خواهد افتاد، که اتفاقا موثر هم بود؛ کد اخلاق اولیه در اواخر طرح باطل و منجر به وقفه یک ماهه در روند ارائه نتایج شد. اما به قول معروف عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد؛ درسته که این وقفه یکماهه در طرح باعث شد در همین فاصله کشور اسراییل با ارائه محصولی به نام آرتمی سی که ترکیب ارتمیزینین و ویتامین سی و کورکومین هست اولین کشوری بشه که تاثیر این مکمل ها را در درمان کووید۱۹ اعلام می کند، اما این وقفه باعث سخت گیری های بیشتر از طرف دانشکده و ورود مستقیم جناب پروفسور محمدی که سابقه و تجربه بسیار ارزشمندی در اجرای تحقیقات علمی دارن به طرح شده و با رفع نواقص و اشکالات منجر به ارائه طرحی کامل تر انشالله جهت انتشار  مقاله در مجلات معتبر خواهد شد.

 

.:. نکته ای که در یکی از کلیپ ها مانور داده شده بود حضور آقای دکتر مسعودی به عنوان معاون آموزشی و پژوهشی در طرح است. در این باره بفرمایید؟

ایشان عضو هیات علمی دانشکده سیرجان هستند؛ نه تنها مجاز بلکه مکلف به شرکت و ارائه طرح های تحقیقاتی می باشند. اتفاقا حضورشان در طرح به خاطر حساسیت و وسواسی که روی بررسی نتیجه طرح از سوی وزارتخانه و نهادهای علمی داشتن، باعث کمی تاخیر در ارائه نتایج این طرح شد.

 

.:. در پایان اگر مطلبی مانده، بفرمایید؟

موضوعی که در آخر میخواهم به آن اشاره کنم؛ متاسفانه اختلاف نظر در برخی موارد بین محققین و پزشکان که دغدغه همه آنها یافتن راه های جدید برای پیشگیری و درمان این بیماری است، در برخی موارد منجر به ایجاد هجمه، تخریب و توهین علیه همدیگر و غافل شدن از رسالت اصلی شان شده که جای تاسف دارد.

 

............................................................................................................................................

در همین رابطه )) موفقیت طرح درمانی بیماری کووید19 در دانشکده علوم پزشکی سیرجان

طرح تحقیقاتی با عنوان «بررسی تاثیر ترکیب مکمل های هسپریدین، آرتیمیزینین - آرتیمیزیا آنوا، نوسکاپین، رزوراترول، ان استیل سیستئین و دوز بالای ویتامین سی بر درمان و علایم بالینی بیماران سرپایی و بستری مبتلا به کووید 19 علامت دار» در بیمارستان امام رضا(ع) شهرستان سیرجان در شهریورماه سال جاری، با موفقیت به پایان رسید.

این طرح که به همت چند تن از محققان کشورمان طراحی شده بود، زیر نظر دکتر علی امجدی پزشک متخصص عفونی و دکتر معصومه محمدپور به شرح زیر به پایان رسید:

۵۰ بیمار با تست PCR مثبت بعنوان گروه مداخله مکمل های هسپریدین، آرتیمیزینین - آرتیمیزیا آنوا، نوسکاپین، رزوراترول، ان استیل سیستئین و دوز بالای ویتامین سی دریافت کردند ( بدون استفاده از داروهای پروتکل وزارت بهداشت از جمله هیدروکسی کلرکین و هیچ نوعی از داروهای ضد ویروس).

مدت زمان درمان بیماران نهایتا 10 روز در نظر گرفته شده بود. جهت مقایسه، ۵۰ نفر از بیماران دریافت کننده داروهای پروتکل وزارت بهداشت با تست مثبت به عنوان گروه کنترل در نظر گرفته شدند.

نتایج اولیه حاکی از آن است که بهبود علائم بیماران ( تنگی نفس و سرفه) از روزهای ابتدای درمان قابل مشاهده بود، تمامی بیماران گروه مداخله دریافت کننده مکمل ها بدون فوتی با میانگین ۶ روز بستری در کمتر از ده روز با موفقیت درمان شدند و خوشبحتانه هیچ بیماری از بخش مشکلات تنفسی (ARD) به ICU انتقال نیافت.

ارزیابی نتایج نشان داد که میانگین بستری گروه کنترل بیش از 9 روز بود و متاسفانه در گروه کنترل یک نفر فوتی وجود داشت.

این پروتکل درمانی توانست در این مرحله موفقیت آمیز ظاهر شود و مجریان تصمیم دارند در صورت حمایت مالی تعداد بیشتری از بیماران را تحت درمان قرار دهند.

 پس از انجام آنالیز نهایی آماری و بررسی متغیرها، جزییات توسط مجریان طرح در قالب مقاله متعاقبا اعلام  و منتشر خواهد شد.

لازم به توضیح است که این طرح تحقیقاتی در مراحل اولیه و بر روی تعداد نسبتا کمی بیمار انجام شده و برای نتیجه گیری قطعی لازم است که تعداد بیشتری بیمار مورد آزمایش قرار گیرند که در صورت تایید نتایج از طرف سایر محققین و سازمان غذا و داروی کشور اجازه استفاده گسترده از مکمل های مورد استفاده در طرح تحقیقاتی برای بیماران داده خواهد شد 

وبسایت اینترنتی و اطلاع رسانی دانشکده علوم پزشکی سیرجان

A research project entitled " Evaluation of the effect of combination of Hesperidin, Artemisinin- Artemisia annua, Noscapine, N-acetylcysteine, Resveratrol supplements and high dose of vitamin C on treatment and clinical symptoms of outpatient and hospitalized patients with symptomatic COVID-19" was successfully completed in Imam Reza Hospital, Sirjan, Iran, in September 2020.

This project, which was designed by Iranian researchers was coducted under the supervision of Dr. Ali Amjadi, an infectious disease specialist, and Dr. Masoomeh Mohamadpour as follows:

Fifty patients with positive PCR tests were randomly selected as the intervention group and received hesperidin, Hesperidin, Artemisinin- Artemisia annua, Noscapine, N-acetylcysteine, Resveratrol supplements and a high dose of vitamin C and the control group received medications recommended by the Ministry of Health protocol.

The duration of treatment was predicted to be 10 days.

Preliminary results indicate that patients' symptoms (shortness of breath and cough) improved from the early days of treatment.

All patients in the intervention group were discharged in less than 6 days on average, and in less than ten days were successfully treated and fortunately no patient was transferred from the Acute Respiratory Department (ARD) to the ICU. There was no mortality in the intervention group.

The average hospital stay in the control group on the other hand was more than 9 days and unfortunately there was one deceased patient in the control group.

According to the results, this treatment protocol was successful at this stage, and the researchers decide to treat more patients if financial support is provided.

Final results will be published upon completion of the statistical analysis

 .It is clear that more research is necessary by other investigators and the results need the approval of the food and drug administration and after approval by the food and drug administration the supplements can be used widely to treat the Covid19 patients.

تماس با ما

سیرجان بلوار سید جمال الدین اسد ابادی جنب پارک ترافیک –کد پستی :7816916338
تلفن: 42340640-034
فکس:42340626-034
پست الکترونیک: ssm@sirums.ac.ir
واحد تلفن تماس:
ریاست : 42340611-034 و42340610-034
آموزش:   42234506-034
فکس معاونت توسعه مدیریت و منابع : 42340612-034
فکس آموزش: 42202051-034

  • آخرین به روز رسانی: سه شنبه 11 ژانویه 2022, 19:43:59.

نظرسنجی

طراحی سایت جدید چگونه است؟
Template Design:Dima Group